Kalėdinės dekoracijos namuose: pasidaryk pats (I)

Būsiu nemadinga sakydama, kad Kalėdos man labai patinka ir aš jų visada laukiu (nors jau nuo antros Kalėdų dienos mane viskas pradeda erzinti). Bet svarbiausia – laukimas ir pasiruošimas.

O šiemet joms ruoštis pradėjau kaip niekada anksti. Lapkričio pradžioje Stokholme nustebau supratusi, kad švedai nesivadovauja taisykle – pirma Vėlinių žvakutės, o tik tada Kalėdų eglutės. Jau lapkritį visos vitrinos skelbė apie artėjančias Kalėdas. Pasidaviau ir aš, nes praeiti pro skandinaviškas interjero parduotuves aš tiesiog negaliu (bet apie jas reikia atskiro teksto). Pirmasis pirkinys iš atsitiktinės interjero parduotuvės Designtorget – mažos Watt & Veke lemputės ant aukso spalvos vielutės. Tiesa, pirkdama nežinojau, kur jas įmontuosiu, bet labai jų norėjau. Svarbiausia tikėjau, kad atėjus laikui toks grožis neprapuls.

Tą pačią dieną vaikščiodama po keistai žavų Södermalm rajoną, užsukau į sendaikčių parduotuvę, kurių tame rajone, beje, labai daug. Pirmas daiktas, kritęs į akis iš milijono kitų daiktų, buvo būtent ši metalinė žvaigždė. Ir jau tą pačia akimirką lemputės rado savo šeimininką.

Kas beliko – apvynioti lemputes aplink žvaigždę ir džiaugtis skandinaviško modernumo ir sendaikčių unikalumo sinteze 🙂 Va taip netikėtinai. Dabar ši žvaigždė su savo istorija kabo ant lango ir laukia Kalėdų.

dekoracija-zvaigzde